SWINE FLU (LATEST REPORT)

آخرین اخبار از انفلوانزای خوکی

هم اکنون نگرانی در مورد بروز اولین پاندمی انفلوانزا پس از بیشتر از 40 سال در حال افزایش است زیرا مواردی از انفلوانزای خوکی در فرانسه، هنگ کنگ، نیوزیلند و اسپانیا گزارش گردیده و درکانادا موارد ابتلا به این بیماری مورد تایید قرار گرفته است. در ایالات متحده که 20 مورد ابتلا به بیماری گزارش گردیده است مقامات بهداشتی فدرال اعلام وضعیت فوق العاده بهداشتی نموده و آماده می شوند تا به توزیع 50 میلیون دوز داروهای ضد ویروس در 25 درصد از آژانسهای بهداشتی محلی و ایالتی بپردازند. به علاوه در مکزیک که بیش از سایر کشورها مورد تاثیر بیماری قرار گرفته و تاکنون 80 نفر در اثر ابتلای به این بیماری جان خود را از دست داده اند دولت کلیه مدارس را تعطیل و صدها مراسم عمومی را لغو کرده است.

سازمان بهداشت جهانی این شرایط را وضعیت اضطرار بهداشتی بین المللی اعلام کرده است. ظهور آشکار سوش کاملا جدیدی از ویروس H1N1 در بسیاری از کشورها دانشمندان را بر آن داشته که باور کنند تنها زمان کوتاهی به اعلام شرایط پاندمی توسط سازمان بهداشت جهانی وجود دارد. شرایطی که در آن مسافرت به کشورهای در معرض بیماری ممنوع خواهد شد. مایکل اوسترهولم متخصص خطر پاندمی و مدیر مرکز سیاستکذاری و تحقیقات بیماریهای عفونی دانشگاه مینه سوتا می گوید: "آنچه که می بینیم توسعه گسترده بیماری است در این شکی وجود ندارد."

مقامات بهداشتی در واشنگتن روز یکشنبه اظهار داشتند که هیچیک از 20 مبتلای به بیماری در ایالات متحده نمرده اند و همه آنها به جز یک نفر بدون نیاز به بستری شدن بهبود یافته اند. مسئولان همچنین اظهار داشته اند که فقط یک تبعه امریکا بدون اینکه اخیرا به مکزیک مسافرت کرده باشد مبتلا شده است. این فرد خانمی است که پس از بازگشت شوهرش از یک مسافرت کاری از مکزیک به این بیماری مبتلا شده است. همسر وی نیز به این بیماری مبتلا شده بود. اما در مورد اینکه این بیماری می تواند به عنوان موردی برای سوروالانس شدید تلقی شود ریچارد بسر مدیر اجرایی مرکز کنترل بیماری ایالات متحده می گوید: "ما همچنان به جستجوی موارد جدید ادامه می دهیم. ما می توانیم موارد این بیماری را پیدا کنیم."

در ایالات متحده که موارد جدید بیماری در ایالات کالیفرنیا، تگزاس و نیویورک سیتی گزارش گردیده است اعلام وضعیت اضطراری بهداشتی را مسئولان بهداشتی به عنوان یک پاسخ تهاجمی به طغیان بیماری تلقی شده است. علاوه بر توزیع 12.5 میلیون دوز داروی Tamiflu و Relenza که دانشمندان معتقدند همچنان در برابر ویروس موجد انفلوانزای خوکی موثر هستند، وزارت امنیت داخلی ایالات متحده سوروالانس غیر فعالی را برای غربال نمودن افرادی که وارد ایالات متحده می شود را آغاز نموده است. تبعه کشورهایی که موارد مورد تایید انفلوانزای خوکی در آنها مشاهده شده اند مورد پرسش قرار گرفته و برای شناخت نشانگان بیماری معاینه می شوند و در صورتی که مبتلا تشخیص داده شوند ایزوله می شوند.

 

 

/ 0 نظر / 25 بازدید